Pojawienie się instalacji fotowoltaicznych w IKEA

Jak już mnóstwo informacji podaje 27 kwietnia IKEA ukazała swoją najnowszą ofertę w zakresie fotowoltaiki. Dla branży fotowoltaicznej była to informacja bardzo istotna, gdyż obawiano się konkurencji na rynku ze strony firmy IKEA.Ważną rolę dla konkurencji odgrywać zaczęły ceny.Promocja marki, które oferować będzie dana sieć sklepów też ogrywa dużą rolę. Jednak najważniejszą kwestią będą dotacje, które są tak ważne dla potencjalnych odbiorców.

IKEA postawiła jednak na średnią półkę paneli fotowoltaicznych.W przypadku małych instalacji do 5 kWp ceny, które pojawiają się w sklepie IKEA trzymają się w granicach 5-7 tyś zł/ kWp zainstalowanej mocy. Na tą cenę wpływa wybór komponentów jak również pokrycia dachowego. W przypadku większych instalacji, które są już powyżej 10 kWp ceny pojawiają się w granicy od 4000 do 5000 zł/kWp.

Jak doskonale wiemy IKEA jest bardzo popularną siecią sklepów nie tylko w Polsce ale szczególnie na świece. Dlatego pojawienie się modułów fotowoltaicznych w korzystnych cenach może przyczynić się do promocji użytku energii słonecznej. Czyli może pomóc jeszcze mocniej wspierać OZE ale także przyczyni się do większego zainteresowania instalacjami fotowoltaicznymi.

Pojawienie się instalacji PV w markowym sklepie ukazuje to iż można montować panele fotowoltaiczne nawet bez potrzeby uzyskania dotacji. Wręcz przeciwnie stawiając na dobre produkty przez zaufaną markę wielu klientów może skusić się na inwestycję w panele fotowoltaiczne.

Czy jednak pojawienie się modułów fotowoltaicznych w IKEA zachęci ludzi do angażowania się w dbałość o naszą planetę jak i pójścia w stronę nowoczesnych technologi uzyskiwania energii ?

Sprawdź naszą ofertę na fotowoltaiczne.info !

Dodaj komentarz