Panele fotowoltaiczne dla każdego

Fotowoltaika – jej działanie polega na zamianie energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną przez panele fotowoltaiczne. Zestaw fotowoltaiczny, który wybierzemy najczęściej przyłączamy do aktualnej instalacji elektrycznej naszego domu lub budynku. Najprościej mówiąc posiadamy po prostu tańszy prąd w naszych gniazdkach. Niższa cena prądu oznacza to iż można wykorzystać go do dostarczenia energii z paneli fotowoltaicznych w całym budynku.

Energię elektryczną, którą uzyskamy przez panele fotowoltaiczne możemy zużywać na bieżąco, magazynować lub sprzedawać. To jednak zależy od rodzaju instalacji fotowoltaicznej.

Rozważając opłacalność fotowoltaiki musimy pamiętać, iż razem z systemem fotowoltaicznym “kupujemy” zapas energii na wiele wiele lat. Odkąd panele fotowoltaiczne pojawią się w naszych domach czerpiemy energię ze Słońca.

Jakie więc są zalety paneli fotowoltaicznych ?

  • Fotowoltaika oznacza darmowy prąd z energii pobranej przez panele fotowoltaiczne ze słońca.
  • Fotowoltaika a raczej panele fotowoltaiczne posiadają ponad 25 lat gwarancji na produkcję.
  • Fotowoltaika oznacza bezobsługową instalację, przy której nic nie trzeba wymieniać.

Panele fotowoltaiczne dają nam możliwość ponad 25 lat bezobsługowej pracy, a co za tym idzie wytwarzają one każdego dnia darmowy prąd. Mikroelektrownie PV do 40 kW nie wymagają specjalnego pozwolenia od wyżej położonych osób. Ponadto instalator paneli fotowoltaicznych ma obowiązek podłączyć je do sieci. Pod warunkiem, że moc zestawu zamontowanego w naszym domu nie przekracza mocy naszego przyłącza elektrycznego. Ilość produkowanego prądu zależy od wielkości naszej instalacji z paneli fotowoltaicznych.

Panele fotowoltaiczne posiadające moc 1 kWp, które skierowane są na południe wytworzą w Polsce około 800-1100 kWh energii elektrycznej w ciągu roku. Koszt naszych paneli fotowoltaicznych waha się w zależności od rodzaju paneli fotowoltaicznych  (wyróżniamy 2 : polikrysztaliczne oraz monokrysztyliczne). Ważna jest także jakości paneli fotwoltaicznych, marka oraz jakości inwertera, który wybierzemy. Możemy przyjąć, że typowa rodzina potrzebuje ok. 2600-3600 kWh w ciągu roku. Chcąc produkować tak dużą ilość energii z paneli fotowoltaicznych należy przygotować się na wydatek ok. 18 000 do 25 000 zł.

Mimo iż inwestycja wymaga sporego nakładu finansowego, panele fotowoltaiczne przyniosą nam ogromną dostawę darmowego prądu.

Sprawdź ofertę naszej firmy fotowoltaiczne.info

Dodaj komentarz