Najlepsi producenci paneli fotowoltaicznych za granicą

W pierwszej „dziesiątce”, która powstała dla największych producentów modułów fotowoltaicznych na świecie na 2016 rok. Znajdziemy tam już tylko jedną firmę wychodzącą po za obszar Azji. Bardzo podobna sytuacja wygląda w zestawieniu dziesięciu największych producentów ogniw fotowoltaicznych.

Według analityków z PV Tech, w roku 2016 największym producentem modułów fotowoltaicznych na całym świecie był chiński Jinko Solar. Dysponował on potencjałem produkcji wafli krzemowych o mocy 4,5 GW, ogniw fotowoltaicznych 3,7 GW, a także liniami produkcyjnymi, które były w stanie wytworzyć moduły PV. Ich łączna moc to 6,5 GW. Trzecie miejsce przypadło dla chińskiej firmy Canadian Solar.  Firma ta w 2016 r. sprzedała moduły o łącznej mocy wynoszącej 1,161 GW.

W pierwszej „10” największych producentów modułów fotowoltaicznych, która przedstawiona została przez analityków z PV Tech, znajdziemy tylko dwie firmy, które mają siedziby poza Chinami. Na 4. miejscu znajdziemy koreańską Hanwha Q-Cells, która część modułów produkuje w Chinach. Na 7. miejscu jest amerykański First Solar. Jest to jedyna firma, która produkuje moduły w technologii innej niż krystaliczna. Na piątym oraz szóstym miejscu znalazły się : chiński JA Solar jak i GCL. Natomiast na miejscach 8-10 przypadło dla chińskich Yingli Green, Talesun, a także Risen.

Eksperci z PV Tech zakładają, iż JinkoSolar będzie znów największym na świecie producentem modułów fotowoltaicznych w 2017r.

Polecamy odwiedzić także naszą stronę fotowoltaiczne.info, na której znajdziecie mnóstwo przydatnych informacji oraz interesujących was paneli fotowoltaicznych i dodatków do nich a także sklep w którym jest wszytko co potrzebne do instalacji fotowoltaiki.

Dodaj komentarz