Montaż paneli fotowoltaicznych

Oferuje Państwu szeroką gamę paneli fotowoltaicznych, falowników oraz akcesoriów niezbędnych do stworzenia instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu! 4500zł /kW fotowoltaiczne.info

Nasz zespół składa się z  wykwalifikowanych pracowników po to aby pomóc Państwu  na każdym etapie inwestycji w panele fotowoltaiczne. Oferowane moduły fotowoltaiczne w naszym sklepie i wszystkie inne produkty, z których składają się nasze instalacje fotowoltaiczne objęte są gwarancją, a co najważniejsze najwyższą jakością. Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo Państwa jak i własne.

Panele fotowoltaiczne i ich instalacja.

Przed montażem instalacji paneli fotowoltaicznych jest ocena zacienienie, nachylenie i kierunek połaci dachowej. Zbyt duże zacienienie może powodować niebezpieczne zwarcia jak również uszkodzenia, dlatego ważne jest sprawdzenie całego dachu pod kątem bezpieczeństwa. Należy również sprawdzić zacienienie wokół naszego budynku ( rosnące drzew lub jakieś wyższe budynki ). Istotną sprawą jest to aby podczas montażu paneli fotowoltaicznych pamiętać o tym, że w miesiącach jesiennych oraz zimowych, zacienie znacznie się wydłuża.

Najlepszym kątem nachylenia dachu pod montaż paneli fotowoltaicznych jest 35 stopni. Takie nachylenie przyczyni się do wydajniejszego działania naszych modułów fotowoltaicznych. Optymalne nasłonecznienie zapewni nam dach skierowany na południe. Jednak w układzie wschód-zachód produkcja z instalacji jest także znacząco wysoka. Różnica wynosi ok 11% w skali całego roku.

Sama instalacja elektrowni fotowoltaicznej trwa dość krótko, gdyż około 1 dnia. Proces montażu paneli fotowoltaicznych na dachach naszych klientów zależy od rodzaju jego pokrycia. Instalacje fotowoltaiczne przykręcane są bezpośrednio do krokwi. Panele fotowoltaiczne zaś mocowane są na aluminiowych profilach za pomocą klamr. Możemy wyróżnić kolka rodzajów montażu modułów fotowoltaicznych na dachach, jednak każdy z nich stanowi minimalną ingerencję w powierzchnię dachu. Prawidłowe wykonanie montażu paneli fotowoltaicznych pozwala wykluczyć jakiekolwiek nieszczelności czy uszkodzenia.

Ostatnim krokiem staje się podłączenie instalacji do sieci elektrycznej. Po zgłoszeniu do Zakładu Energetycznego zakończenia montażu zazwyczaj w ciągu 30 dni Zakład Energetyczny wymienia licznik ( na własny koszt) na dwukierunkowy, sprawdza poprawność podłączenia paneli fotowoltaicznych oraz wydaje zgodę na uruchomienie całej instalacji.

Jeśli masz pytania odwiedź naszą stronę lub zadzwoń www.fotowoltaiczne.info

Dodaj komentarz