Jakie są kryteria doboru falowników w instalacjach PV ?

Wielu z nas zastanawia się jakie panele fotowoltaiczne wybrać ale po za główną częścią instalacji musimy pamiętać o dodatkowych inwestycjach w przedmioty potrzebne do montażu naszych paneli PV. Dlatego warto zastanowić się nad kryteriami, którymi powinniśmy się kierować podczas wyboru falowników.

Możemy domyślać się iż wielu inwestorów instalacji PV przy doborze komponentów głównych kieruje się w ogromnym stopniu ceną i taka zapewne jest prawda. Jednak idąc z duchem dzisiejszych czasów doskonale wiem, że nie tylko cena jest najważniejsza. Inwestorzy zwracają uwagę na opinie o danej firmie, pomoc techniczną, gwarancję, współpracę czy nawet szkolenia w zakresie fotowoltaiki. Te kryteria są bardzo ważne podczas np. doboru falowników, które są najbardziej problematycznym elementem instalacji fotowoltaicznej.

Na podstawie badań ankietowych wykonanych pzez SBF Polska PV wśród ponad 100 firm wykonawczych i instalatorów PV którzy w 2016 roku zainstalowali 20 MWp mikroinstalacji.

 

Informacje jakie podaje nam RAPORT – Rynek Fotowoltaiczny 2016 w ocenie firm wykonawczych jasno i wyraźnie ukazują nam iż :

  • Dla 92% instalatorów paneli fotowoltaicznych wsparcie techniczne po sprzedaży jest ważne a nawet bardzo ważne.
  • Cena zaś jest ważna lub bardzo ważna tylko dla 60% ankietowanych osób.
  • 79% instalatorów uważa, że przy zakupie modułów PV cena jest ważna jak również bardzo ważna. Jednak nawet i w przypadku tego urządzenia ważniejsza staje się dobra opinia o firmie, która ważna oraz bardzo ważna jest dla prawie 82% wykonawców instalacji PV.
  •  Przy wyborze konstrukcji wsporczych az ponad 50 % instalatorów uważa za bardzo ważne certyfikaty i atesty.

Jak widzimy nie tylko cena odgrywa istotną rolę w wyborze kompleksowych modułów fotowoltaicznych. Warto więc zwrócić uwagę na każdy szczegół aby móc cieszyć się zdrową energią na najwyższym poziomie !

Sprawdź naszą ofertę : www.fotowoltaiczne.info

Dodaj komentarz