Jakie ceny za montaż paneli fotowoltaicznych ?

Coraz częściej słyszymy o OZE, czyli odnawialnych źródłach energii, które sprzyjają naszemu środowisku i działają przez użycie naturalnych “zastrzyków” energii jakimi są  słońce, wiatr czy woda. Do jednych z najpopularniejszych odnawialnych źródeł energii należą panele fotowoltaiczneSystem fotowoltaiczny to coraz bardziej popularny i rozpowszechniany sposób pozyskiwania energii z promieni słonecznych. Jednak aby móc korzystać z naszych modułów fotowoltaicznych, które zastosujemy w naszym domu, musimy zapoznać się z początkowym kosztem instalacji fotowoltaicznej. Dzieje się tak ponieważ montaż i pierwsze kroki nie są tanim interesem. Chodź z drugiej strony, widząc jak ceny energii elektrycznej wzrastają warto zastanowić się nad większym wkładem na początku aby później móc cieszyć się darmową dostawą energii elektrycznej.

Jakie wiec są ceny fotowoltaiki na początku ? Ceny, które pojawią się w obliczeniach są cenami orientacyjnymi.  Koszty zależą od producenta oraz dostawcy produktów, które wybierzemy.

  1. minielektrownia, która złożona jest z 20 modułów fotowoltaicznych o mocy 250 Wp – cena waha się od ok . 10000 do 15000 zł.
  2. konstrukcja aluminiowa profili ( zależny ona od rodzaju dachu ) to koszty od 3000 do 5000 zł
  3. inwerter – część niezbędna do pracy systemu fotowoltaicznego, od 5000 do 6000 zł
  4. cena rozłączników oraz bezpieczników to ok. 300 zł
  5. koszt montażu i pracy montażystów zależy od danej firmy bądź osoby prywatnej, jednak cena ta obejmuje od 4000 do 5000 zł

Sumując, początkowo nasz wkład wynosi ok. 25 000 zł. Ta cena paneli fotowoltaicznych, może początkowo przerażać. Jednak dzięki temu będziemy mogli pozyskać energię, która jest nieszkodliwa dla środowiska, darmowa a co ważne stała. Warto zastanowić się czy wysoka cena modułów fotowoltaicznych nie jest warta późniejszych korzyści.

 

Dodaj komentarz