Energia słoneczna nawet w nocy

Panele fotowoltaiczne w słoneczne dni przejawiają największą intensywnością, ponieważ dostają największą ilość energii słonecznej. Im więcej energii tym więcej prądu pozyskujemy w naszym domu. Jednak technologia idzie cały czas do przodu co dotyczy również instalacji fotowoltaicznych. Amerykańscy naukowcy starają się ulepszyć wydajność paneli fotowoltaicznych tak aby działały one również w nocy. Jednak czy jest to możliwe ?

Panele fotowoltaiczne działające nocą.

Wiele osób, które interesują się montażem instalacji fotowoltaicznej zastanawia się nad tym  co dzieje się w nocy gdy słońca nie ma. Czy to wpływa negatywnie na panele czy nie ma znaczącej różnicy ? Dotychczas  nie istniała możliwości produkcji energii ze słońca bez jego udziału. Ale postęp powoduje to, że  naukowcy stale pracują nad udoskonaleniem oraz ulepszeniem paneli fotowoltaicznych. Działania te mogą doprowadzić do tego iż już niedługo będzie można pozyskiwać energię słoneczną również w nocy, gdy słońca jest najmniej.

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych od dawna pracują nad unowocześnieniem ogniw, aby służyły one jeszcze lepiej niż dotychczas. Pomocną rzeczą okazuje się ingerencja w nanotechnologię. Tak naprawdę istotną rzeczą staje się tu  czerpanie energii nie tylko z widma widzialnego ale również z istniejących  zasobów podczerwieni. Na chwilę obecną  naukowcy są  w stanie pozyskiwać energię słońca w ciągu dnia a podczas zmierzchu tą samą energię, która zmagazynowana jest w ziemi. W całym działaniu chodzi o to, że w dni z dużym nasileniem światła słonecznego, panele czerpią energię prosto z promieni słonecznych. Po nastaniu wieczora, ogromna część energii zostaje zmagazynowana właśnie w ziemi. to właśnie stamtąd  nowoczesne i nowatorskie panele są w stanie wydobyć dużą część energii.  Naukowcy obliczyli iż  panele krzemowe są w stanie wygenerować z promieni słońca jedynie 20 procent energii. Ogromna różnica pojawia się przy użyciu  nanotechnologii  gwarantuje wzrost tego wskaźnika nawet do poziomu 80 procent. Pozostaje tylko czekać na dalszy przebieg działania naukowców i oczekiwanie ulepszonych rozwiązań dotyczących instalacji fotowoltaicznych.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty !

www.fotowoltaiczne.info

Dodaj komentarz